Woda = życie

Woda = życie

Woda wodzie nie równa

Nie będę tu wypisywał wywodów a propos wody, bo to każdy może sobie znaleźć na tysiącach innych stron.

Więc o czym będzie ten artykuł? O wodzie, jako sposobie zapewnienia zdrowia. Dlaczego akurat taki temat? Hmmm, cóż, woda jest nie do końca poznanym „bytem”, jak się okazuje. Niby wiemy o co chodzi z tą wodą, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach.

Ostatnio w moim mieście dyrektor PWiK (Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) zachwalał się, iż mamy jedną z najlepszych wód. Zapewne chodziło o jakieś tam normy czegoś tam. Ale jak to bywa z normami, to dziś jest taka, a jutro inna. W innym kraju za normę przyjmują coś, co gdzieś indziej byłoby niedopuszczalne itd.

Jaką wodę pić

Tu też jest wiele bałaganu. Więc postanowiłem go trochę uporządkować wrzucając fajne filmiki Jerzego Zięby, który wypowiada się na temat wody.

Pamiętam jak kiedyś – to chyba były lata 80. – jeszcze w podstawówce, nasza pani od przyrody (teraz biologia) mówiła, abyśmy od czasu do czasu napili się wody prosto z kranu. Tłumaczyła to faktem występowania w takiej wodzie wielu minerałów. Wchodziło wówczas w tradycję przegotowywanie wody do picia.

Teraz, teraz to ja rozumiem tę nauczycielkę, niestety czasy się zmieniły a woda w kranach pogorszyła tak, że nie wyobrażam sobie jej picia bezpośrednio. Oprócz tych wszystkich chemikaliów (np. chlor), które to mają sprawić, aby woda weszła w dane normy, znajduje się tam wiele np. antybiotyków.

Z filmów można dowiedzieć się o konkretnych 4 parametrach wody:

  1. Musi mieć pH powyżej 7 – do 9
  2. Musi mieć potencjał oxydoredukcyjny poniżej 100-120 milivoltów
  3. Musi mieć odpowiednią strukturę hexagonalną – ustruktyryzowana
  4. Musi nieść informację pola magnetycznego Ziemi.

Wiesz jak najlepiej ugasić pragnienie? Wyobraź sobie, że owocami lub warzywami! Dlaczego? Ponieważ tam jest woda ustrukturyzowana.

Jak najlepiej pić wodę, aby się nawodnić? Pić wodę ze szczyptą soli. Ale uwaga: soli himalajskiej lub naszej polskiej soli kłodawskiej. Dlaczego? Między innymi dlatego, że zawierają bardzo dużo potrzebnych nam minerałów.

Woda, jaką pijemy musi być również czysta. Oznacza to, że ma być pozbawiona przeróżnych patogenów, czy dodawanej chemii. To nam może zapewnić proces odwróconej osmozy. Niestety usuwa się w nim również minerały. Jednak występujące w wodzie minerały nie bardzo się wchłaniają, więc nie jest tak źle 🙂


Polub stronę na FB oraz wpisz się na listę mailingową i oczekuj kolejnych odcinków odnośnie ekonomii, zdrowia, życia i tym podobnych, ważnych rzeczy. A jak chcesz, to podziel się w komentarzu czymś fajnym i wartościowym. Blog o sukcesie

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.