Leczenie vs wyleczenie

Leczenie vs wyleczenie

Różnica między medycyną akademicką a zdrowiem

Przez ostatnie 2-3 tygodnie studiuję nauki tajemne o tym, jak żyć w zdrowiu. Być może głupio to brzmi, ale to, czego dowiedziałem się od początku kwietnia 2017 na temat zachowania zdrowia, lub jak kto woli – nie bycia chorym – jest więcej warte, niż wszystkie informacje, którymi byłem karmiony przez ostatnich 30 lat.

Przemysł farmaceutyczny

W danej chwili jeden z biznesów zarabiających największe pieniądze to sprzedaż leków. Oczywiście standardowo jest ropa naftowa, jest przemysł wojskowy, jest elektronika, są portale społecznościowe, oczywiście banki, itp. Nie musisz jeździć samochodem, nie musisz wydawać pieniędzy na karabiny, nie musisz rejestrować się na FB, jeszcze możesz legalnie posługiwać się gotówką i omijać banki. Również nie musisz być posiadaczem nieruchomości, a jedynie wynajmować mieszkanie. Jednak każdy, ale to każdy ma, lub za chwilę będzie mieć, problemy ze zdrowiem.

Dlaczego tak jest? Po pierwsze jest coraz więcej zanieczyszczeń, pożywienie jest coraz to bardziej wyjałowione i bezwartościowe, zbyt mało się ruszamy, itd. Ale też jesteśmy podtruwani. Czym? Lekami już zażywanymi. Należy wiedzieć, iż każdy lek to w sumie trucizna. Nieraz niszczy to, na co się go przepisuje, ale również robi sporo bałaganu obok, na co … lekarz przepisuje kolejny lek. I kółko robi się coraz większe.

Dlaczego tak jest? Proste! Ponieważ się to opłaca!! I to jeszcze jak!! Tzw. medycyna Rockeffeller’owska to dziś ogromna machina do robienia pieniędzy; i to straszliwych pieniędzy.

Choroby są źle diagnozowane, inne powstają poprzez magiczne sztuczki zaniżania lub zwiększania przyjętych norm-wartości-wyników. Już w tej chwili 3/4 reklam w TV to marketing leków lub środków farmakologicznych. Sieje się strach epidemiami w celu podawania szczepionek. Wprowadza się na rynki coraz to nowsze leki, do których wymyśla się choroby. Lekarze muszą leczyć zgodnie z procedurami, chociaż wiele z tych procedur jest nielogiczna!

Mądrego warto posłuchać

Nasz organizm, w przeciwieństwie do nas, nie jest taki głupi

Powyższe zdanie usłyszałem od pewnego pana, który wziął chyba sobie za cel doinformowanie społeczeństwa odnośnie zdrowia. Jegomość ów ma bardzo dużą wiedzę i, co bardzo ważne, umie ją w łatwy sposób przekazać – jest naprawdę dobrym mówcą.

Jerzy Zięba napisał do tej pory 2 książki zatytułowane „Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie„. Jestem w połowie drugiej i mogę stwierdzić, iż tak jak napisałem na początku – więcej o zdrowiu dowiedziałem się od niego, niż od wszystkich przez całe życie.

Przed zakupem książek proponuję zapoznać się z ich autorem, a dokładniej z tym, co ma do powiedzenia, czy też raczej do przekazania Światu.

Każda wielka idea na początku jest bluźnierstwem

„Łatwiej jest ludzi oszukać, niż przekonać ich, że zostali oszukani”. Mark Twain

„Natura nie uznaje żartów. Zawsze jest prawdziwa, poważna, surowa. Zawsze ma rację, a błędy i pomyłki popełnia człowiek. Natura pogardza człowiekiem nieumiejącym jej docenić, a ustępuje jedynie zdolnym, czystym i wiernym, i to im zdradza swe tajemnice”. Johann Wolfgang von Goethe.

Jak leczyć?

Cóż. Mi Pan Jerzy nie powiedział, jak mam się leczyć, jednak bardzo mi pomógł, swoimi ogólnymi informacjami, zrozumieć pewne rzeczy z dziedziny medycyny, chemii, biologii, fizjologii itd. Być może i Ty też z tego skorzystasz.

Ze zdrowiem jest tak samo jak z pieniędzmi – żaden bank, czy makler lub lekarz czy aptekarz nie zadba o Twoje bogactwo/zdrowie tak, jak Ty to możesz zrobić.


Polub stronę na FB oraz wpisz się na listę mailingową i oczekuj kolejnych odcinków odnośnie ekonomii, zdrowia, życia i tym podobnych, ważnych rzeczy. A jak chcesz, to podziel się w komentarzu czymś fajnym i wartościowym.Blog o sukcesie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.