Sposób aby stać się bogatym

Przepis na bogactwo

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest, że jedni są bardzo bogaci a inni ledwo wiążą koniec z końcem?

Kilka sposobów aby stać się bogatym:

  • można urodzić się bogato
  • można wygrać w totolotka
  • można wygrać w kasynie
  • można otrzymać duży spadek
  • można bogato wyjść za mąż/ożenić się
  • można kogoś okraść lub obrabować
  • można być ekspertem w jakiejś dziedzinie

 

Sposób na bogactwo

Zajmijmy się po kolei powyższymi sposobami

Można urodzić się w bogatej rodzinie. W takim przypadku start ma się zapewniony. Takich szczęśliwców jest ułamek procenta. Jeżeli nawet przyszedłbyś na świat w majętnym domu, to bez porządnej finansowej edukacji Twój majątek szybko by topniał, zamiast rosnąć. Dlatego bogaci poświecają tak wiele szkoleniu swoich potomków.

Można wygrać w totka lub inną grę losową. Pewnie zdajesz sobie sprawę, że najwyższa wygrana to 1 do kilkunastu milionów. A i tak w totka gra większość klasy średniej. Czy zdajesz sobie jednak sprawę, iż przeważająca część ludzi, którzy wygrali olbrzymie pieniądze w grach losowych, po kilku latach nie miała z czego żyć? Znowu się kłania porządna finansowa edukacja, bez której wygrane pieniądze rozpływają się jak śnieg w słońcu.

Można wygrać w kasynie. Każdy słyszał o milionowych wygranych, które padaja w Las Vegas. Rzadko kto jednak słyszał o milionach osób, którym kasyna odebrały ostatnią godność. To jest hazard a hazard jest chorobą.

Można otrzymać wielki spadek. Jeżeli nie będziesz miał wysokiej inteligencji finansowej, to spadek zostanie przejedzony szybciej, niż kiedykolwiek byś się spodziewał.

Można bogato wziąć ślub. Łączenie się z kimś tylko dla pieniędzy jest kurestwem, niczym innym.

Można zebrać pieniądze postępując wbrew prawu. Przy takim rozwiązaniu będziesz zawsze musiał oglądać się za siebie. Będziesz również skazany na biznesy z ludźmi podobnymi do siebie, gdzie albo Ty kogoś wykołujesz, albo ktoś Ciebie. Przyznasz chyba, że to niezbyt zdrowe rozwiązanie. Pewnie słyszałeś powiedzenie, że pierwszy milion trzeba ukraść. Znałem takich, co tak zrobili. Później chcieli żyć „normalnie”, tj zgodnie z prawemm, jako bogaci ludzie biznesu. Niestety przeszłość ich dopadła, a przyszłosć legła w gruzach. Musisz być odpowiedzialny za swoje czyny – zawsze!

Możesz zostać ekspertem. To jest dobre dla osób, które chcą poswięcić pracy praktycznie wszystko. Są to osoby samozatrudnione. Zazwyczaj zaliczają sie do nich prawnicy, lekarze, naukowcy.

Złoto

Istnieją jeszcze 2 inne rozwiązania: PIL i CIL

 

PIL Pieniądze Innych Ludzi

Pieniądze

CILCzas Innych Ludzi

Czas

Większość milionerów i miliarderów wykorzystuje właśnie te dwie rzeczy. Pieniądze innych ludzi wykorzystują głównie inwestorzy, którzy wspomagają się kredytami bankowymi aby finalizować poszczególne transakcje. Czas innych ludzi wykorzystują biznesmani, zatrudniając innych, aby pracowali dla nich. Biznesman, czyli osoba która jest właścicielem dużego biznesu, zatrudniającego ponad 500 osób.

Ludzie po prawej stronie kwadrantu przepływu pieniędzy wiedzą, że sami nie są w stanie stworzyć fortun. Posiłkują się więc tymi dwiema, omówionymi powyżej, metodami na przyspieszenie procesu bogacenia się.

Kwadrant przepływu pieniędzy

Szczegółowo tę kwestię wyjaśniamy na warsztatach Klubu CASHFLOW. Przyjdź a zobaczysz, że nie takie inwestowanie straszne.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.