Pieniądze

Pieniądze

Pieniądze szczęścia nie dają?

Pieniądze to środek płatniczy. Dla niektórych to jedynie środek płatniczy, dla innych to aż środek płatniczy. Dlaczego tak wielu ludzi nienawidzi pieniędzy? Pieniądze kojarzą sie im z czymś nieczystym i wielce niesprawiedliwym. Zrzucają całą winę na pieniądze za kłótnie, za nędzę, za swoją niedolę. Czy to jest fair?

Z pieniędzmi jest podobnie jak z bronią. Czy można winić pistolet, za to, że zabił człowieka? To nie broń jest zła, to człowiek, który wykorzystuje ją do złych celów. Więc dlaczego ciągle ktoś powtarza, że pieniądze są winne całego zła świata?

Ostatnio mogłem przeczytać wpis na stronie www: „Ja byc moze wyznaje nieco inne wartosci i moje opinie szybko wyszly, ale zaprawde powiadam Ci, lepiej jest umierac wsrod ubogich a fajnych, niz na poduszce wypchanej pieniedzmi.

Skąd to myślenie?!? Kto Ci powiedział, że umierać biednie jest lepiej niż bogato? Kto dał Tobie prawo mówić innym, jak mają kończyć żywot?! I dlaczego dzielisz ludzi na biednych i fajnych oraz bogatych i złych?

Czy wiesz, że najgorszą w życiu rzeczą, która przytrafia się na starość nie jest to, że życiowy partner odszedł, nie jest również to, że człowiek jest schorowany ale to, że nie ma pieniędzy na godne życie, to, że musi wybierać między apteką a sklepem spożywczym, to, że czuje, że stanowi obciążenie dla rodziny.

Pieniądze nie są ani złe ani dobre. Jednak to właśnie brak pieniędzy wywołuje konflikty.

Co byś zrobił, gdyby nie istniało ryzyko, zaś do wzbogacenia się nie były potrzebne pieniądze? Nie ważne co ja myślę. Ważne co TY myślisz. Jeśli wierzysz w istnienie takiego świata, możesz wyruszyć w podróż przez lustro jak Alicja z książki „Po drugiej stronie lustra”. W przeciwnym razie będziesz widział tylko lustro i pozostaniesz po tej stronie, widząc samego siebie, patrzącego na samego siebie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.