Od myśli po przyszłość

Myśl pozytywnie

 

Uważaj na swoje myśli, stają sie słowami
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami
Uważaj na swoje  czyny, stają się nawykami
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem
Uważaj na swój charakter, on staje się twoim losem
Frank Outlaw

 

Myśl pozytywnie - pierwszy krok do sukcesu

 

Masz całkowitą kontrolę tylko nad jedną rzeczą – sposobem myślenia. Sposób, w jaki myślisz o sobie, włączając w to przekonania i oczekiwania odnośnie własnych możliwości, ma wpływ na wszystko, co robisz i wszystko, co Cię w życiu spotyka. Zmień sposób myślenia, a zmienisz swoje życie.

 

Nie martw się i nie denerwuj tym, na co nie masz wpływu

Nie martw się - myśl pozytywnie

Gdy twoje myśli są pozytywne, ty stajesz się bardziej szczęśliwy, masz więcej energii, jesteś zdrowszy. Negatywne myśli mają destruktywny wpływ na całego ciebie i wszystkie twoje działania. Tylko ty masz całkowitą kontrolę nad swoimi myślami i tylko ty możesz pozbyć się myśli negatywnych, zastępując je pozytywnymi.

 

Nie ma rzeczy złych lub dobrych. To myśl czyni je takimi” Szekspir

 

Twoje słowa są odwzorowaniem twoich myśli. Uważaj co mówisz, nawet do samego siebie. Zamiast używać słów ograniczających, używaj otwartych. Np. zamiast mówić „Mnie na to nie stać„, powiedz „Jak mogę to zdobyć?„. Pierwsze wyrażenie kieruje twoje poczynania od razu na porażkę. Drugie pobudza twój mózg do kreatywności.

Każda myśl lub działanie, które nieustannie powtarzasz, z czasem stanie się nowym nawykiem. Jeżeli wielokrotnie reagujesz i zachowujesz się w pozytywny sposób, przejmujesz pełną kontrolę nad swoją świadomością. Wkrótce takie myślenie i działanie staje się automatyczne i proste. Wyuczenie nowego nawyku lub zmiana/zastąpienie starego może trwać od paru do kilku tygodni.

 

Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość więc nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem” Arystoteles

 

Powtarzanie prowadzi do doskonałości - Klub CASHFLOW

Twój charakter został zbudowany na przeszłych wydarzeniach. Nasze życie jest ciągiem problemów, niepowodzeń, trudności i porażek. Zapomnij o przeszłości i wyeliminuj wszystkie złe rzeczy, których doświadczyłeś, inaczej będziesz jej niewolnikiem do końca życia.  Jeśli wycofasz mentalną energię z tematu, który cię smuci lub denerwuje, i przestaniesz o nim myśleć, emocja związana z tym tematem w końcu zniknie. Nie podsycaj ognia, nie dolewaj do niego paliwa, poprzez ciągłe i powracające skupianie się na złej rzeczy, a wszystko po prostu samoistnie wygaśnie. Skup się i całą swoją energię na przyszłości i nowych rozwiązaniach, możliwościach.

 

Co mnie nie zabija, to czyni mnie silniejszym” Fryderyk Nietzsche

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.