Jak zarobić na emeryturę

Jak zarobić na emeryturę

Emerytura

Będzie czy nie będzie? Dostaniesz, czy nie dostaniesz? Jak myślisz?

Nie, ja też nie wiem na 100%. Ale powiem Tobie, co wiem.

  • rząd nie ma pieniędzy
  • składki ZUS są bardzo wysokie i rząd jeszcze je podwyższa
  • wiele ludzi ucieka do szarej strefy i w ogóle nie opłaca ZUS’u
  • wielu przedsiębiorców zatrudnia ludzi na cały etat a płaci składki w 1/8
  • wiek emerytalny zostaje wydłużony i będzie systematycznie wydłużany
  • rząd kompletnie nie dba o politykę prorodzinną
  • społeczeństwo starzeje się

Pieniądze

Co to oznacza dla Ciebie, dla mnie i dla wielu milionów rodaków?

Pieniędzy wciąż brakuje. Coraz więcej osób z powojennego wyżu przechodzi na renty i emerytury. Wiele młodych par wyjechało poza granice Polski. Tam pracują i odkładają składki, tam też zakładają rodziny i rodzą dzieci. Wielu z nich tam również pozostanie a z nimi ich dzieci. Wiele osób myśli o założeniu firmy na terenie krajów UE, aby uciec od wysokiego ZUS’u. Właściciele mniejszych firm, aby uniknąć wysokich kosztów, zatrudniają pracowników formalnie na 1/8 etatu (w dokumentach) a praktycznie pracują oni dla nich na cały etat. Politycy idiotycznie tłumaczą wydłużaniem wieku emerytalnego tym, że wiek człowieka się wydłuża. Ilu ludzi dożywa emerytury? A nawet gdyby większość, to powstaje pytanie czy żyjemy aby ciągle pracować? W Gorzowie Wlkp., mieście 130 tysięcznym, są 3 żłobki. Młode matki, gdyby chciały nawet iść do pracy (z którą raczej kiepsko), to nie wiedzą co zrobić z dziećmi? Niania zabiera ponad połowę średniej płacy.

Inwestowanie

Masz jedno wyjście – zacznij myśleć o inwestowaniu. W przeciwnym razie z Twoją emeryturą może być dość kiepsko, o ile w ogóle ją otrzymasz. Przestań liczyć na nich. Oni Ci nie dadzą, oni już nie mają z czego dawać, bo wszystko przeżarli. Musisz zadbać o siebie.

W co możesz zainwestować?

  • giełda
  • biznes
  • nieruchomości

Pisząc giełda nie mam na myśli funduszy inwestycyjnych, gdzie gra się Twoimi pieniędzmi, obciąża wyłącznie Ciebie (opłaty, składki, wpisowe), i Ty pokrywasz 100% ryzyka. Inwestując sam musisz mieć 100% kontrolę nad swoimi pieniędzmi.

Zawsze możesz założyć firmę. Jest to jeden z najszybszych torów do wzbogacenia się. Już teraz przedsiębiorcy zatrudniają pracowników na zasadach zakładania działalności gospodarczej.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś inwestował w nieruchomości. Jest to bardzo dobry ruch, zwłaszcza teraz, kiedy na rynku jest wyprzedaż.

Ryzyko

W każdym razie, decydując się na jedną z tych form inwestowania, musisz posiadać odpowiednią wiedzę finansową, inaczej będziesz zachowywać się jak wrzucony do jeziora człowiek nie umiejący pływać – pójdziesz na dno i to bardzo szybko. Musisz ograniczyć ryzyko niepowodzenia.

Dlatego proponuję Tobie edukację finansową w Oficjalnym Klubie CASHFLOW. Znajdziesz je w każdym większym mieście. Tu zdobędziesz podwaliny umiejętności biznesowych i inwestycyjnych.

Przejmij odpowiedzialność za swoją przyszłość!

.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.