Inwestowanie w nieruchomości i wynajem

We Wrocławiu, Szczecinie oraz innych większych miastach Polski będziemy organizować szkolenia z rynku nieruchomości. Co w tym takiego niezwykłego? Ano to, że prowadzić je będzie 3+1 doświadczonych praktyków, z których każdy zajmuje się inną dziedziną.

Studia a studiowanie

Byłem kiedyś na 2-dniowym kursie prowadzonym w Gorzowie Wlkp. na jednej z uczelni wyższych. Prelegentem był młody chłopak – 20-kilkulatek. Zadaniem szkolenia było uzmysłowić młodym ludziom (studentom tejże uczelni) o różnych możliwościach zakładania firmy i jej finansowania.

Na tymże kursie, oprócz studentów i innych kilku wolnych słuchaczy, był profesor ekonomii – wykładowca na tej uczelni. Człowiek ten za wszelką cenę chciał podkreślić ogrom swojej wiedzy i to, że jest lepszy od prowadzącego. Co chwilę kwestionował słowa prelegenta. Czepiał się szczegółów, jak choćby tego, że prowadzący, chcąc pokazać na wykresie wprowadzanie przedsiębiorstwa na giełdę, narysował zbyt krzywą linię, która, wg zacytowanej przez wykładowcę akademickiego książki, miałaby postać nieco inną. Kolejnym razem zadrwił z tego, jak prowadzący mówił o przechodzeniu od pomysłu do jego realizacji.

Różnica

Różnice między wykładowcą akademickim a trenerem były takie:

• wykładowca miał ciepłą posadę w murach uczelni, trener musiał się nieźle natrudzić, aby uzyskiwać przychód
  • wykładowca miał coś koło 50-tki a trener był młodym chłopakiem nieco po dwudziestym roku życia
  • wykładowca znał wyłącznie teorię, natomiast trener był praktykiem z doświadczeniem
  • wykładowca miał 1 etat, trener posiadał kilka własnych firm i był współwłaścicielem kilku innych

A kim Ty, drogi czytelniku, chciałbyś być w opisanej sytuacji: wykładowcą, czy raczej trenerem?

Szkolenie dla praktyków

Wraz z dwoma +1 doświadczonymi kolegami postanowiliśmy zrobić szkolenie z rynku nieruchomości dla osób, które rzeczywiście chcą aktywnie działać na tym rynku lub już na nim działają.

Szkolenie jest podzielone na 2 sektory:

1. inwestowanie w nieruchomości
  2. zarządzanie swoim portfelem

Co będzie przedmiotem studiowania

1. Biznesowe podejście do nieruchomości
  2. Różnica między zyskiem kapitałowym a cashflow
  3. Wskaźniki finansowe liczące opłacalność inwestycji
  4. Przychody i koszty transakcji
  5. Okazje – co je czyni, gdzie ich szukać
  6. Różne sposoby nabywania i finansowania nieruchomości
  7. Szczegóły dobrego zarządzania wynajmem

Szkolenie dla ludzi

Ponieważ nie jesteśmy wykładowcami akademickimi z tytułami, ale wieloletnimi praktykami na rynku, toteż nasz przekaz będzie jasny i klarowny. Nas nie interesują regułki książkowe, nas interesuje jak coś zrobić, aby na tym zarobić. Chcemy przekazać Tobie wiedzę, okupioną wieloletnim doświadczeniem, w najprostszej możliwej formie. Zależy nam abyś po kursie był w stanie od razu użyć tej wiedzy w praktyce.

Jak o czymś mówimy, to mówimy opierając się wyłącznie o nasze doświadczenia. Tłumaczymy zawiłości prostym językiem, w zrozumiały dla każdego sposób. Dlaczego? Ponieważ finanse, inwestowanie, czy wynajem są proste; trzeba je tylko zrozumieć!

Zapraszam do zapisywania się na szkolenie, co można uczynić przez tę stronę:

MuszkieterowieNieruchomosci.pl

Muszkieterowie nieruchomości