Droga do bogactwa cz.4 -słownictwo

A słowo ciałem się stało

 

Słowa. To dzięki nim tak łatwo się nam porozumieć. Również dzięki nim tak łatwo jest się nie zrozumieć. Słowa ukazują sposób myślenia. Poprzez nie dajemy się poznać od dobrej lub złej strony. Słowami można ranić i zadawać ból; słowami można również leczyć i dawać nadzieję. To potężne instrumenty ludzkich czynów.

Słowa

 

„Nie powiem źle o nikim, a będę mówił wszystko dobre, co wiem o każdym” Benjamin Franklin

 

Pamiętaj jednak, że milczeć przystoi nawet mędrcom. Milczenie jest złotem. Trudne zadanie stoi przed Tobą: masz nauczyć się mówić i masz nauczyć się milczeć. Zapamiętaj, że to, co chcesz przekazać tylko w kilku procentach uzależnione jest od treści. Reszta to mowa ciała (gestykulacja, mimika, nieświadome ruchy), ton, tempo, szybkość z jaką mówisz, rytm, barwa i brzmienie.

mowa

 

To, czy czyjeś słowa będą dla Ciebie dobre, czy złe, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

 

Skoro masz iść drogą sukcesu, naucz się słownictwa używanego przez ludzi sukcesu. Inaczej możesz niezrozumieć, chcącego pomóc Ci, eksperta lub nierozpoznać go i przejść obojętnie obok. Weź udział w warsztatach oficjalnego klubu CASHFLOW, dzięki którym nauczysz się rozpoznawać różnice między aktywami a pasywami, dobrym a złym długiem, dobrą a złą okazją, bezpieczeństwem a wolnością, dobrymi a niekompetentnymi poradami.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.