Dąż do celu i nigdy się nie poddawaj

Dąż do celu i nigdy się nie poddawaj

„Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawajcie” Winston Churchill


„Potykając się można zajść daleko; nie wolno tylko upaść i nie podnosić się”
Goethe

 

Pewnie oglądałeś hit lat 80. „Rocky Balboa” Sylwestra Stallone’a. Czy wiesz, że ponad pięćdziesięciu producentów filmowych odrzuciło nakręcenie tego filmu, który stał się hitem video, zanim Stallone natrafił na chętnego?

 

Dwudziesty ósmy prezydent Stanów Zjednoczonych, Woodrow Wilson, zaczął czytać dopiero w wieku dziesięciu lat, kiedy to jego nauczyciele dawno go „skreślili”.

Nigdy się nie poddawaj - Klub CASHFLOW Sekret Sukcesu zaprasza

Był dzieckiem o opóźnionym rozwoju. Wychowawcy mówili o nim, że jest bardzo słabym uczniem, który psuje resztę klasy. Nie mówił przed czwartym rokiem życia i nie potrafił czytać przed siódmym. Jeden z nauczycieli wystawił mu taką cenzurkę: „Wolno myśli, nie potrafi się bawić i cały czas pogrążony jest w dziecięcych marzeniach”. Z jednej szkoły nawet go wyrzucili, a do drugiej nie chciano go przyjąć. Domyślasz się, o kim mowa? O Albercie Einstein’ie – jednym z największych myślicieli XX wieku.

 

Thomas Edison wykonał około 10 tys. prób, zanim jego żarówka spełniła oczekiwania.

 

Margaret Mitchell wydała tylko jedną książkę w swoim życiu „Przeminęło z wiatrem”, za którą otrzymała nagrodę Pulitzera w 1937 roku. Wpierw jednak trzydziestu dwóch wydawców odrzuciło tę książkę. Film nakręcony na kanwie powieści stał się najpopularniejszym filmem w historii kina.

 

Podczas pierwszego testu umiejętności scenicznych Freda Astaire’a agent przeglądający kandydatów napisał notatkę: „Nie potrafi grać. Nie potrafi śpiewać. Trochę tańczy.”

 

Donald Trump zawdzięcza swój obecny sukces głównie temu, że nigdy nie zrezygnował, nigdy się nie poddał!! W tej chwili jego firma jest jedną z najlepszych w Nowym Jorku a sam Donald jest miliarderem. W przeszłości prawie zbankrutował, chociaż nigdy nie ogłosił się bankrutem. Mawia, że ponieść porażkę można wtedy, gdy przestanie się próbować. Tylko nieudacznicy rezygnują, zwycięzcy idą dalej!!

 

„Jeśli sądzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz, również masz rację”
Henry Ford

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.