Czas to pieniądz

Czas jest najdroższy

 

Jedyne, czego wszyscy dostaliśmy tyle samo, to czas


24/h

Każdy ma tylko 24/h, więc dlaczego jedni są bardzo bogaci a drudzy ledwo wiążą koniec z końcem?

O tym możesz przeczytać w artykule „Na czym polega inwestowanie

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego ludzie podróżują samolotem? Przecież o wiele taniej jest wykupić bilet na autobus. Dla wygody? Pewnie też.

Dlaczego Ty wybierasz wyjazd do centrum samochodem lub komunikacją miejską zamiast przejść się pieszo? Czy to drugie nie będzie znacznie tańsze? Czy nie zaoszczędzisz sporej sumki pieniędzy, gdy w ciągu roku zaczniesz używać do przemieszczania się jedynie siły swoich mięśni?

Wolno idzie - kup czas CASHFLOW

Ależ oczywiście, że będzie to tańsze rozwiązanie. Będzie również znacznie wolniejsze. No właśnie. Wybierając szybszy transport i płacąc więcej, kupujesz tym samym czas.

samolot CashFlow - kupujesz czas

Identycznie rzecz się ma jak ktoś wynajmuje pomoc do sprzątania domu, czy niańkę do dziecka. W tym momencie taka osoba kupuje sobie więcej czasu, czasu który może wykorzystać na inne rzeczy, bardziej wartościowe, może nawet na relaks.

Dlaczego pan mecenas nie buduje sam sobie domu? Ponieważ zajęłoby mu dużo czasu nauczenie się fachu budowlańca. Woli ten czas poświęcić zarabianiu jako adwokat, niż machaniu szpachelką na polu bitwy.

Wielu samozatrudnionych ludzi ma dziwne podejście do niektórych spraw związanych z biznesem. Nie zatrudnią dodatkowej osoby, ponieważ wolą wszystko robić sami. Wychodzą z założenia „Jeżeli chcesz mieć coś dobrze zrobione, zrób to sam”. I dlatego wielu samozatrudnionych nigdy nie będzie właścicielami dużych biznesów i wielkich pieniędzy.

Biznesman podchodzi do problemu zupełnie inaczej. Woli aby ekspert z danej dziedziny za niego podjął się pokonania wyzwania, oczywiście za sporą stawkę. Jak myślisz, dlaczego?

  1. Ekspert już zna się na rozwiązywaniu takich problemów
  2. Biznesman nie traci czasu na główkowanie i rozpraszanie się, a woli wykorzystać kupiony czas na swoją korzyść

 

Jak możesz się domyślić, życie to ciągły wyścig z czasem. Przedsiębiorczość to gra zespołowa. Samemu daleko nie zajdziesz, chyba że nie chcesz daleko zajść. Wykorzystuj czas innych ludzi na swoją korzyść; co w cale nie oznacza abyś wykorzystywał innych ludzi. Kup ich czas a ze swoim zrób większy pożytek.

 

Odwiedź Oficjalny Klub CASHFLOW i weź udział w warsztatach, które nauczą Cię strategicznego myślenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.