Cel – punkt na Twojej mapie sukcesu

Fantazje vs marzenia

 

Fantazja to nierealistyczne wyobrażenie osadzone w nieistniejącym świecie. Nigdy się nie spełni, pomimo naszego wysiłku. Fantazje odbierają nam siły, wysysają energię, nie mają nic wspólnego z wizualizacją, czy marzeniem”

Fantazje a marzenia - Klub CASHFLOW

Marzenie natomiast jest to wyobrażenie, które jak najbardziej może zostać spełnione pod warunkiem podjęcia konkretnych działań.

Marzenia są osiągalne - uczymy tego w Cash Flow Klubie

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak ważnym elementem naszego życia są wyznaczone cele? Czy Ty masz ustalone cele, które chcesz osiągnąć?

Człowiek bez wyznaczonego celu jest jak łódka na oceanie, której załoga nie wie dokąd płynie. Porównywalne jest to z siedzeniem w kokpicie samolotu z ustawionym autopilotem. Wiemy, że lecimy, ale nie wiemy dokąd i nie mamy żadnego wpływu na kierunek.

Bez celu

Dla wielu jest to bardzo wygodne nie mieć celu, do którego osiągnięcia się dąży. Tacy ludzie nie wiedzą przeważnie co chcą w życiu osiągnąć lub co chcą od życia uzyskać. Czy Ty jesteś jedną z takich osób?

Zmień się - Klub CASHFLOW Sekret Sukcesu ZAPRASZA

Celem dla jednego może być ukończenie studiów, dla innego kupienie swojego własnego mieszkania, jeszcze inny powie, że jego celem jest pozbycie się jakiegoś nałogu, czy zwiedzenie połowy Świata lub swobodne wypowiadanie się podczas konferencji czy na prezentacjach.

Każdy ma marzenia. Każdy ma również fantazje. Patrząc na regułki opisujące każde z nich bardzo ważne jest aby rozróżniać znaczenia tych dwóch słów.

Zapamiętaj: wszystko zaczyna się od marzeń!! Gdy o nich zapomnisz, tracisz swój cel. Z biegiem lat przestajesz marzyć. Rzeczywistość przytłacza Cię i zagłusza Twoje dawne pragnienia. Nie pozwól na to. Miej marzenia i dąż do ich realizacji. Nigdy, przenigdy się nie poddawaj. To spełnienie marzeń wyznacza Twoje sukcesy.

Tak jak statek ma do odwiedzenia wiele portów na całym Świecie, Ty możesz mieć bardzo wiele poszczególnych marzeń-celów. Osiągnięcie każdego z nich będzie Twoim osobistym sukcesem. Być może osiągnięcie kilku celów pozwoli Tobie na spełnienie wielkiego marzenia?

Istnieją jeszcze trzy bardzo ważne kwestie:

 

1. Twoje cele MUSZĄ być spisane na papierze!! Cel pozostający tylko w głowie nie motywuje oraz może po jakimś czasie rozpłynąć się w natłoku myśli.

2. Twoje marzenie, Twój cel powinien być bardzo dokładnie sprecyzowany. Jeżeli chcesz mieć nowego Mercedesa, to zapisz jaki konkretnie model masz na myśli, z jakim wyposażeniem wnętrza, w jakim kolorze, czy z automatyczną skrzynią biegów, czy manualną, czy z szyberdachem, jakiej średnicy ma mieć koła itd. Musisz widzieć ten samochód w wyobraźni. Im bardziej szczegółowo tę wizję określisz, tym będzie Ci ją łatwiej zrealizować. Więc nie pisz, że chcesz być bogaty. Pisz ile konkretnie chcesz mieć pieniędzy w banku, ile w aktywach trwałych, płynnych, jakie konkretne biznesy chcesz otwierać …

3. Musisz zacząć od stawiania sobie celów, które uważasz za śmiałe ale jednocześnie w granicach rozsądku. Sekret wyznaczania sobie celu polega na tym, że musi być on jednocześnie ambitny i osiągalny. Wyznaczenie sobie zbyt małego celu, prowadzi do letargu po jego osiągnięciu. Zbyt duży natomiast, potrafi zniechęcić i całkowicie anulować działanie.

„I tylko jedno może unicestwić marzenie – strach przed porażką”
Paulo Coelho

Wyznaczenie sobie celu lub grupy celów nie jest jednoznaczne z osiągnięciem sukcesu. Teraz czas na realizację – czyli wykonanie tego pierwszego, najważniejszego kroku, a po nim drugiego, trzeciego i kolejnych. Poczytaj Uwaga! … Akcja!!

Mam dla Ciebie prezent – darmową publikację

Prezent od Klubu CASHFLOW

Podążaj za marzeniami
Arkadiusza Śmigielskiego

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.