Masz takie obiekcje?

Czy to również Twoje obawy?

wątpliwości zastrzeżenia obiekcje

Potencjalne zastrzeżenie Prawdziwa, niewypowiedziana obawa Nasza odpowiedź
W moim wieku już się nie da nauczyć się czegoś nowego Mam już swoje lata i wyjdę na głupią przy młodszych od siebie. Czuję się niepewnie. Jestem nieśmiała.

Gra CASHFLOW jest z założenia przyjemna, ciekawa i ambitna, ale przede wszystkim została tak opracowana, żeby mogła być narzędziem edukacyjnym dla każdego i w każdym wieku. Członkowie Klubu pomagają sobie nawzajem – jest to gra zespołowa, chociaż wygrywa tylko jeden. Wszystkim zależy na zdobywaniu wiedzy finansowej. Im więcej grasz, tym więcej rozumiesz. Jeżeli uczysz kogoś, tym sam się dokształcasz. Jako Lider Klubu zapewniam bardzo  przyjemną atmosferę na każdych zajęciach. Każdy, który chce rozwijać swoją finansową inteligencję, jest mile witany w naszym Klubie.

Pewnie raz – dwa mnie ograsz Nie umiem w to grać, nie znam zasad gry, wyjdę na głupka

Wszystko jest trudne, dopóki nie okaże się łatwe. Czy idąc do pierwszej klasy podstawówki wymagano abyś znał cały alfabet, umiał pisać, liczyć, znał się na geografii i biologii? Prawdopodobnie nie, ponieważ tego wszystkiego mieli Cię w szkole nauczyć. W Klubie CASHFLOW jest podobnie. Przychodzisz tu aby zdobyć wiedzę finansową a Lider oraz inni członkowie są po to, aby Ci w tym z chęcią pomóc.

Ja i zarządzanie gotówką!! Dobre sobie! Wiem, że źle zarządzam gotówką ale jest mi tak wygodnie; dobrze się bawię.

OK. Rozumiem, że w tej chwili dobrze się bawisz żyjąc od 1go do 30go, bo masz dobrze płatną pracę i stały bezpieczny dochód z wykonywanego zawodu. Żyj jednak świadomie. Czasy, gdzie można było przepracować w jednej firmie całe życie dawno się skończyły. Nie ma już stałej, bezpiecznej pracy. Rynek zmienia się, ewaluuje. Wcześniej czy później problem zwolnień może dosięgnąć i Ciebie. Pytanie, na jakim etapie rozwoju będziesz się wtedy znajdować? Czy nadal będziesz trwonił wszystkie zarobione pieniądze a na dodatek coraz bardziej się zadłużał w banku? Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. Wstąp do Klubu aby nauczyć się dawać radę w kryzysowych sytuacjach. Zdobyta wiedza podczas naszych warsztatów z pewnością przyda Ci się do pokonania przeciwności losu, które czają się gdzieś w przyszłości (np. zwolnienie z pracy, likwidacja firmy, bankructwo osobiste). Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, bo może być za późno.

Nie znam się na tym Finanse są dla mnie zbyt trudną do opanowania dziedziną. To nie jest mój ulubiony przedmiot. Postrzegam to raczej jako „czarną magię”.

Rozumiem Ciebie doskonale. Moim ulubionym przedmiotem była biologia, historia i geografia. Ukończyłem ekonomiczne studia magisterskie o kierunku rachunkowość i finansne i dalej z tego mało co rozumiałem. Podczas zabawy polegającej na graniu w CASHFLOW nauczyłem się więcej o finansach niż w ciągu 5 lat studiów. Poruszamy się w świecie finansów, czy tego chcemy, czy też nie. Możesz być plastykiem, sportowcem lub nauczycielem muzyki czy pływania. Jeżeli nie znasz się na finansach, to chociażbyś był najlepszym pianistą, to ciągle będziesz biedny, ciągle będziesz borykać się z finansowymi problemami. W Hollywood jest mnóstwo świetnych aktorów, ale świat zna tylko garstkę.

Wolę inne gry np. pokera, bierki, czy chińczyka Cena jest za wysoka

Gra CASHFLOW jest tylko narzędziem do przekazania Tobie wspaniałych informacji z zakresu finansów. Traktuj to jako inwestycję w swoją wiedzę, gdzie zainwestowane pieniądze w szkolenie może zwielokrotnić Twoje przychody w przyszłości. W Klubie, podczas dobrej zabawy, uczysz się inwestowania, negocjacji oraz zarządzania gotówką. Poznajesz również wspaniałych ludzi, którzy chcą odnieść w życiu sukces. Jakikolwiek kurs finansowy wiąże się z nieporównywalnie większym wydatkiem. Gdy po 15 minutach stwierdzisz, że nie chcesz uczestniczyć w warsztatach, otrzymasz zwrot kosztu warsztatu i będziesz mógł swobodnie opuścić zajęcia.

Nie, dzięki! Chyba obejrzę mecz lub pójdę do pub’u Na pewno będę się nudzić

Samo granie jest bardzo ekscytującym doświadczeniem. Poprzez wymianę poglądów, doświadczeń, czy negocjacje z innymi graczami dobrze się bawisz a przy okazji uczysz siebie i innych. Grasz aby wygrać, a nie aby nie przegrać, więc często na planszy trwa bardzo zaciekła rozgrywka. Wygrywa tylko jeden, pozostali przegrywają.

Nie, raczej nie skorzystam Nie znam Cię. Jesteś zupełnie obcym dla mnie człowiekiem.

Rozumiem. To bardzo dobrze, że nie jesteś zbyt ufną osobą. Zobacz mój profil na FaceBook’u i Goldenline

Nie uważam aby to było dla mnie najlepsze rozwiązanie Strata czasu. Cóż więcej mógłbym się nauczyć z gry? Co Ty w ogóle wiesz o inwestowaniu?

Prawdopodobnie jesteś manager’em w jakiejś firmie lub właścicielem jakiegoś biznesu. Świetnie!! Przyjdź do Klubu i podziel się swoimi doświadczeniami. Przekaż swoją wiedzę innym. Naucz ich czegoś nowego. Zdziwisz się, ile sam możesz przy okazji nauczyć się. Jak masz już pasywny dochód i jesteś wolny finansowo, opowiedz swoją drogę do sukcesu – wszyscy Cię z miłą chęcią wysłuchają. Jeżeli nie masz jeszcze pasywnego dochodu, zagraj z nami i zobacz, jak wiele występuje strategii finansowych na jego zdobycie.

Nie mam czasu Obawiam się złego odbioru mojej osoby wśród innych członków Klubu, ponieważ w taki czy inny sposób odstaję od większości (jestem gejem, lesbijką, wyznaję inną wiarę, mam inne przekonania polityczne, mam inny kolor skóry itp.)

Zadaniem Klubu CASHFLOW jest edukacja finansowa. Członkowie Klubu są osobami chcącymi rozwinąć swoją finansową inteligencję i tylko na tym się skupiamy. Dla mnie, jako Lidera, oraz innych członków Klubu, ważne jest jedynie to, czy CHCESZ się uczyć.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.